Mladinski odsek

Načelnica odseka in vodja krožka na POŠ Vinska Gora:
Nada Štravs
041-364-162
Orientacija:
Teja Plešnik
Vodja krožka na OŠ Gustav Šilih:
Jožica Grudnik
Pomoč pri delu z mladimi:
Tomaž Kumer

Mladinski odsek je odsek, ki skrbi za delo z najmlajšo planinsko populacijo. Svoje aktivnosti ima razporejene na veliko področjih, kot so: planinski tabori, orientacija, izobraževanja za mlade in delo z mladimi, najrazličnejše družabnosti itd.
Glavno področje delovanja odseka je namenjeno aktivni udeležbi pri projektu "Lepi čeveljc", ki je v organizaciji PD Velenje in v katerega je vključena tudi
POŠ Vinska Gora oz. mladi člani PD Vinska Gora.

pdf logo PLAN DELA MLADINSKEGA ODSEKA

Odsek za varstvo gorske narave (OVGN)

Načelnica:
Marija Lesjak
031- 779 - 236
Varuhi gorske narave:
Miran Šander

Gorski stražar: Franci Hozjan

Odsek za varstvo gorske narave (OVGN) je strokovni koordinacijski organ pri PD Vinska Gora, ki pokriva področje varovanja gorske narave. V času, ko skušamo k delovanju človeka v njegovem okolju pristopati celovito, ugotavljamo, da so vplivi človeka na gorski svet ter njegove žive in nežive sestavine veliko kompleksnejši od zgolj varovanja zaščitenih živalskih in rastlinskih vrst. Varuhi gorske narave, ki jih usposablja "Komisija varstvo gorske narave" (KVGN) pri PZS, imajo vse večji pomen pri varovanju gorskega okolja. Prav tako pa tudi gorski stražarji prispevajo svoj delež pri ohranjanju in ozaveščanju obiskovalcev planinskih poti in gorskega okolja do čimbolj spoštljivega odnosa do narave, rastlinskega in živalskega sveta.

pdf logo Naravovarstvena tabla Gonžarjeva peč
pdf logo Naravovarstvena tabla Šentjanška jama na Peči 1
pdf logo Po poteh Vinske Gore (Seminarska naloga, Miran Šander)
pdf logo Biser Vinske Gore (Seminarska naloga, Marija Lesjak)

Markacistični odsek

Načelnik
 031 - 239 -693

Markacisti:
Marija Lesjak
Tanja R. Kumer
Bojana Čretnik
Zdravko Cvikl
Olga Cvikl
Srečko Razgoršek
Nejc Plešnik

Markacistični odsek skrbi za urejanje in obnovo planinske poti "Po poteh Vinske Gore". Naloge odseka so tudi skrb za vzdrževanje planinske poti v skladu s splošnimi načeli varstva narave in v okviru okoljske zakonodaje. Skrbi tudi za kataster planinskih poti, ki morajo biti v skupnem dogovoru z interesi društva in lastniki zemljišč. Poleg tega pa je naloga odseka še stalno izobraževanje in izpopolnjevanje članov, ki želijo delovati na tem področju in prispevati svoj delež k urejenosti in skladnosti poti v sam kraj.

Vodniški odsek

Načelnica: Teja Plešnik
Telefon: 051 - 380 - 869

Vodniki: Zdravko Cvikl, kat. A
  Mateja Drev, kat. A
  Damjan Končnik, kat. A
  Tomaž Kralj, kat. A, B
  Tomaž Kumer, kat. A
  Marija Lesjak, kat. A

VodniškI odsek (VO) zagotavlja organizacijske, vsebinske in materialne pogoje za delovanje in razvoj vodništva kot ene izmed oblik planinske dejavnosti.
Kajti organizirane in strokovno vodene ture so najboljše zagotovilo za varnejše obiskovanje gorskega sveta. Vodniki se izobražujejo pod okriljem "Vodniške komisije" pri PZS, ki skrbi za usposabljanje strokovnih delavcev v športu na področju vodništva, za povezovanje dejavnosti vodništva s strokovnimi organizacijami doma in v tujini, predvsem v UIAA.
Vodniški odsek skrbi za varno in primerno izvedbo izletov, pohodov in daljših tur po Sloveniji in tudi v tujini, poleg tega pa sodeluje tudi z vodniki na nivoju Savinjskega MDO.