Kalški greben – 2224m

VIŠINSKA RAZLIKA:

1318 m

OPREMA:

Priporočena oprema: komplet za samovarovanje (čelada obvezna). Oblačila primerna letnemu času in vremenskim razmeram.

POTREBNI DOKUMENTI:

veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto in

osebni dokument

MALICA IN PIJAČA:

iz nahrbtnika oz. na Kokrškem sedlu

OPIS GORE IN POTI:

Zapeljali se bomo v Preddvor oz. dolino Zg. Kokre. Pri Celarjevim mostom bomo zavili desno proti kmetiji Suhadolnik in ponovno desno proti Lovski koči kjer bomo parkirali.

Opis poti: Uporaba ceste in parkirišča nam bo dovolila  kmetija Vršnik. Tu si bomo privoščili kavico. Od tu se bo začela naša krožna pot. Krenili bomo proti kmetiji Roblek po nemarkirani poti in se priključili markirani, ki vodi na Pl. Dolga njiva. Pri zapuščeni pastirski koči bomo naredili daljši postanek z malico. Do tu se nam bodo razprostirali pogledi na severozahod. (Karavanke in Julijci) Naša pot se bo nadaljevala na sedlo Škrbina 1871m. Pri smernih tablah bomo krenili levo in po nekaj sto metrih ponovno levo na Kalško Goro 2224m. Na tem odseku poti je lepa pešpot z čudovitimi razgledi na vse strani neba. Od tu pa se bo začela bolj zanimiva in pestra pot. Dvakrat se bomo spustili in dvignili ob jeklenicah in klinih. Tu bomo potrebovali naša varovala in malo plezalnih spretnosti. Pridemo ponovno na greben do odcepa Kalške gore. (15min.) Obisk po dogovoru. Z nekaj previdnosti se bomo spustili do Cojzove koče na Kokrškem sedlu 1795m. Tu si bomo privoščili daljši postanek z možnostjo toplega obroka. Ostane nam samo še spust do Taške in po levi lažji poti do kmetije Suhadolnik. Na parkirišču pod kmetijo je parkirišče z mizo in klopmi. Po dogovoru se bo lahko počakalo, da gredo šoferji po prevozno sredstvo.

PRISP. UDEL: ob prijavi do četrtka, 7.6.2022

(strošek izleta bo odvisen od števila prijavljenih oz. prevoza)

PRIJAVA IN INFORMACIJE:

Tomaž Kralj  ( 041-978-595 )

Viktor Kralj  ( 041-776-080 )

OPOZORILO !

Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika ter izbor ture
prilagoditi svojim zdravstvenim in telesnim sposobnostim! Potrebna je dobra kondicijska pripravljenost! Udeležba je na lastno odgovornost.

VARNO V GORE 2022

Pozdravljeni ljubitelji planin.

Približuje se prva sobota v juliju 2. 7. ko vsa planinska društva v dolini organiziramo tradicionalno skupno akcijo »Varno v Gore«.

Letošnja bo dobrodelna, saj bo del iz cene izleta šel za izgradnjo Mozirske koče.

Vabimo vas prav zato, da pomagate in se v čim večjem številu odzovete povabilu.

UO PD Vinska Gora

1200px-.docx icon.svg Varno v gore 2022
1200px-.docx icon.svg   Opis poti lahka tura
1200px-.docx icon.svg   Opis poti zahtevna pot
1200px-.docx icon.svg   Opis poti zelo zahtevna pot

PRIPRAVA NA VISOKOGORJE S PLANINSKO ŠOLO

PLANINSKA SOLA VABILO

POT MIRU OD ALP DO JADRANA (Po soški fronti – 4 del)

Pot miru 4

KOŠENJAK (1522m)

DATUM IZLETA

8. 5. 2022 (nedelja, ob 7.00 h) izpred Večnamenskega doma v Vinski Gori ali ob 8.00 v Dravogradu pri občini

KOŠENJAK (1522m)

VODJA IZLETA:

Teja PLEŠNIK

VRSTA PREVOZA:

osebni avtomobili

PREDVID. POVRATEK:

v pozno popoldanskih urah

ZAHTEVNOST POTI:

lahka pot

SKUPNA DOLŽINA HOJE:

6-7 ur

VIŠINSKA RAZLIKA:

1230 m

OPREMA:

primerna planinska obutev in oblačila, pohodne palice, pokrivalo, rokavice

POTREBNI DOKUMENTI:

veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto in osebni dokument

MALICA IN PIJAČA:

malica iz nahrbtnika (možnost prehrane po predhodni najavi na Planinskem domu pod Košenjakom)

OPIS GORE in POTI:

Košenjak je mejni vrh med Avstrijo in Slovenijo. Je precej gozdnat. Iz vrha se razgled odpira proti Peci in Kamniško-Savinjskim Alpam.

Iz Vinske Gore se bomo odpeljali po glavni cesti skozi Velenje preko Hude luknje, Mislinje in Slovenj Gradca vse do Dravograda. V Dravogradu bomo prečili most čez reko Dravo in zavili levo v smeri Avstrije in trga. Možnost je, da parkiramo na označenih parkiriščih v središču Dravograda ali se odpeljemo še nekoliko višje do Grajske bajte v bližini katere so ostanki nekdanjega gradu Traburg. Od ostankov nekdanjega gradu bomo nadaljevali po cesti, ki se vzpne čez razgledno travnato pobočje, nato pa preide v gozd, kjer se nekaj časa zmerno vzpenja. Višje nas bo pot vodila mimo "Sodnega stolpa" (stolp je manj kot minuto oddaljen od markirane poti) ter nas za njim pripelje do naslednjega razglednega predela.

Prečkali bomo dvorišča nekaj hiš, nato pa nadaljevali levo po kolovozu, ki se vzpne ob robu senožeti. Na vrhu senožeti bomo zakorakali v gozd, kjer se pot zmerno do občasno strmo vzpenja. Višje bomo prečili gozdno cesto, nadaljevali skozi gozd vse do razglednega travnika, na katerem v spomladanskem času raste kochov svišč.

Po razgledu bo spet sledil vzpon skozi gozd po markirani poti vse do treh oz. štirih križev na Goriškem vrhu, za katerimi stoji večja kapela. Nadaljevali bomo po pešpoti še višje v gozd ter večkrat prečkali gozdne ceste. Kolovoz se bo spremenil v strmejšo pešpot vse do vrha Košenjaka. Med potjo boso seveda postanki za počitek in okrepčilo.

Z vrha bomo sestopali v smeri Planinskega doma pod Košenjakom in naprej v smeri Ojstrice ter Dravograda. Tu bo možnost okrepčila( po predhodni najavi) ali malice iz nahrbtnika.

V Vinsko Goro se bomo vrnili v pozno popoldanskih ali zgodnje večernih urah.

Podrobne informacije pri vodji izleta!

PRISP. UDEL:. ob prijavi do petka, 6. 5. 2022 do 10.00 ure dopoldan oz. do zasedbe prostih mest v osebnih avtomobilih

Prispevek za prevoz je odvisen od števila udeležencev in se razdeli po osebah prisotnih v osebnem avtomobilu.

PRIJAVA IN INFORMACIJE:

Teja PLEŠNIK – 051/ 380-869

OPOZORILO !

Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika ter izbor ture prilagoditi svojim zdravstvenim in telesnim sposobnostim!

*V primeru slabe vremenske napovedi pohod odpade.

Želimo vam varno hojo in lep planinski dan!

VABLJENI!

PLANINSKO DRUŠTVO VINSKA GORA