GOLI VRH nad Jezerskim (1787 m )

Pictures1-001

PLANINSKO DRUŠTVO VINSKA GORA

DATUM IZLETA

7. junij 2014 (sobota ob 5.30 h) izpred Večnamenskega doma v Vinski Gori

GOLI VRH nad Jezerskim (1787 m )

VODJA IZLETA:

Marija LESJAK

VRSTA PREVOZA:

kombi ali avtobus

PREDVID. POVRATEK:

v popoldanskih urah

ZAHTEVNOST POTI:

lahka pot

SKUPNA DOLŽINA HOJE:

4 - 5 ur hoje

VIŠINSKA RAZLIKA:

cca. 800 m

OPREMA:

planinska obutev in oblačila primerna za sredogorje, pohodne palice, pokrivalo, sončna očala, zaščitna krema za sonce

POTREBNI DOKUMENTI:

veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto in

osebni dokument (prehod državne meje)

MALICA IN PIJAČA:

iz nahrbtnika, možnost toplega obroka na koncu poti

OPIS GORE in POTI:

GOLI VRH (1787 m) je zadnji »branik« Kamniško-Savinjskih Alp, preden se te spustijo na Malinšek in potem na prevalu Jezerski vrh preidejo v Karavanke. Vzpetina ima skladno stožčasto obliko. Spodaj je poraščena z gozdom, vršni del pa je gol, poraščen le s travo, kar mu je dalo ime. Izredno razgleden!

Iz Vinske Gore bomo krenili ob 5.30 uri in se odpeljali v smeri Logarske doline ter se preko Pavličevega sedla podali na avstrijsko stran. Na Jezerskem bomo spet v »naši« deželi in izstopili v Ravenski Kočni.

SMER POHODA:  Iz obširnega parkirišča, izhodišča za razne planinske ture, se bomo usmerili proti Gorniškemu centru Dava Karničarja in ga dobesedno prečili. Mogoče bomo imeli priložnost poklepetati z njim, kar je naša skupina doživela lani. V uri in pol bomo prišli na Jenkovo planino, ki leži na prevalu med Golim vrhom in Malo Babo. Mi bomo zavili levo in po sprva mogočnem gozdu brez težav prispeli na vrh.

S sabo imejte hrano in pijačo za Vaše potrebe, primerno planinsko oblačilo in obutev glede na vremenske razmere ter po možnosti pohodne palice. Vsekakor vzemite s sabo osebni dokument, saj bomo prečili državno mejo in -veliko dobre volje!

Podrobne informacije pri vodji izleta! Obširnejši opis bo podan na sami turi!

PRISP. UDEL:. ob prijavi do četrtka, 5. 6. 2014 zvečer

Cena izleta bo odvisna od števila prijavljenih in s tem prevoz. sredstva.

PRIJAVA IN INFORMACIJE:

Marija LESJAK – 031/779-236

Nada ŠTRAVS   - 041/364-162

Tomaž KUMER  - 031/239-693

OPOZORILO !

Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika ter izbor ture
prilagoditi svojim zdravstvenim in telesnim sposobnostim! Potrebna je dobra kondicijska pripravljenost!
NE POZABITE NA OSEBNI DOKUMENT!

Želimo Vam varno hojo in lep planinski dan!

VLJUDNO VABLJENI!