DOBRČA – (1634m) nizek vrh s sijajnim razgledom

Dobrca-vabilo

PIZ BOE (3152), DOLOMITI

PizBoe

PLANINSKO DRUŠTVO VINSKA GORA – PD VELENJE (sekcija KP)

ORGANIZIRA DVODNEVNI POHOD na  PIZ BOE (3152), DOLOMITI

v soboto in nedeljo 26. - 27. avgusta 2017

ODHOD 26. 8. 2017

Ob 3.00 uri izpred večnamenskega doma v

Vinski Gori

Povratek domov 27. 8. 2017  okoli  22.00 ure.

OPIS POTI – OSNOVNE INFORMACIJE:

Iz Vinske Gore preko Viča v Avstrijo, proti Lienzu ter ob Dravi mimo Silliana do Brunika, kjer zavijemo v dolino Alta Badie. V kraju La Villa proti prelazu Gardena do parkirišča (1956 m). Tu se usmerimo proti jugu v smeri znamenite in atraktivne zavarovane plezalne poti Brigata Triedentina. Pod Brunikovim stolpom se oddvojimo od te poti in nadaljujemo do poti , ki iz Colfosca po gorski dolini Mesdi pelje do koče Boe 2871 m.

Naslednji dan se po zajtrku povzpnemo do koče Piz Fassa na vrhu Piz Boe 3152 m. Po počitku in opravljenih formalnostih na nasprotni strani grebena nadaljujemo do poti 627 in do koče na Škrbini Pordoi, kjer se bomo odločali o načinu sestopa na prelaz Pordoi do našega prevoza – peš ali z gondolo.

Natančnejši opis: HRIBI.net

TEHNIČNA ZAHTEVNOST:

• 1. dan:  zahtevna označena pot                         hoje 5 - 6 ur
  • 2. dan: zahtevna označena pot                          hoje 3 - 4 ure

STROŠEK POHODA:

• cca.50,00 EUR/ član PD Vinska Gora ali PZS.  V ceno je vključen prevoz in spanje.
  • Žičnica ni v ceni: gor 11,00€, dol 8,30€, povratna 18,00€.

OPREMA:

• Čelada, pohodne palice, primerna obutev in oblačila za visokogorje, osebni dokumenti (OI ali PL, Evropska kartica) ter planinska izkaznica z veljavno znamkico za 2017 (+ kartonček za zavarovanje). Priporočena spalna rjuha ali lahka spalna vreča.

HRANA IN PIJAČA:

• Iz nahrbtnika in v koči.

VODSTVO IZLETA:

• Pohod vodi: Tomaž Kralj (registrirani vodnik PZS)

PRIJAVE:

• Tomaž Kralj  (041-978-595) do četrtka 24.8.2017 oz. do zasedbe prevoza (kombi ali avtobus). Na izlet se lahko prijavijo samo člani PZS.

S prijavo na izlet udeleženec potrjuje, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje psiho – fizične pogoje za varno sodelovanje na izletu.  Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnikov!

PLANINSKI POZDRAV!

Obir, 15. 7. 2017

50. Ojstrc - 2139 m vrh Obirja  Karavankah 8.2.2011

Obir 150717

POT MIRU (Soška fronta), nedelja, 20.8.2017

Batognica z vrha Krna

POT MIRU 1 Log- Kal 20.8.2017

8. SREČANJE PLANINCEV SAVINJSKE REGIJE

8 srecanje planincev saleske regije

SAVINJSKI  MEDDRUŠTVENI  ODBOR  PD, PD Slovenske Konjice,  Vojnik in Zreče

V A B I J O v

soboto,  27. maja 2017,

na 8. SREČANJEPLANINCEV SAVINJSKE REGIJE

S POHODOM PO ODSEKU OBNOVLJENE PLANINSKE POTI XIV. DIVIZIJE

(naselje SOJEK – KONJIŠKA GORA – FRANKOLOVO –  GRAD LINDEK –

STRNADOV TRAVNIK – SOCKA)

Letos bomo prehodili 6. etapo poti med Sojekom in Socko.

Pot so markacisti  Odbora  za poti S MDO PD v sodelovanju s PD  Vojnik, Slovenske Konjice  in Zreče na novo označili.

Po prihodu v Socko bo v gostilni Koprivnik  slovesnost s  kulturnim programom v spomin

XIV. diviziji. V programu bodo sodelovali: Pevski zbor Arclinski fantje ter ansambel

Kmetec s prijatelji.

PROGRAM:

ZBIRANJE POHODNIKOV:                            do  8. ure naselje Sojek

START POHODA:                                          ob 8. uri

Med potjo se bomo imeli krajše postanke:v Frankolovem, pri gradu Lindek in na Strnadovem travniku.

PRIHOD V SOCKO                                        okoli 15.00-15.30 ure

VRNITEV PROTI DOMU:                               ob 18.00 uri

OPREMA:                                                     obutev in obleka primerna vremenu

HRANA IN PIJAČA:                                       med potjo iz nahrbtnika

V gostilni Koprivnik v Socki, kjer bo zaključek  bo na voljo topli obrok: bograč (4 €) in pijača po zmerni ceni (pivo 2 €, 1 l vina 5 €, brezalkoholna pijača 1 l 5 €

ZAHTEVNOST:                                             lahka planinska pot - cca. 6 ur

POHOD  IN SREČANJE BO NE GLEDE NA VREMENSKE RAZMERE!

Manja Rajh, predsednica S MDO PD                                   Ivan Muzelj, predsednik PD Vojnik

Ivan Šalamon, Vodja Odbora za pota                                  Lidija Pučnik, predsednica PD Sl. Konjice

Matjaž Korošec, PD Zreče

Več prispevkov